Edytor_JPK_VAT_AW (EJWAW) -Edytor plików JPK_VAT

Licencja: Shareware, można korzystać i testować aplikację.

Program powstał aby ułatwić Tobie tworzenie, ewidencjonowanie oraz wysyłanie plików JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny VAT).

Ministerstwo finansów na swoich stronach proponuje nam aplikację Klient JPK 2.0 oraz instrukcję jak przygotować plik CSV. Pomysł z plikami CSV wydaje sie być mocno chybiony zwłaszcza po zapoznaniu się z instrukcją jak utworzyć plik CSV w arkuszu MS Excel. Utworzenie pliku z szablonu ze strony Ministerstwa Finansów graniczy niemal z cudem, o czym zapewne mogłeś się przekonać osobiści (skoro czytasz ten artykuł).

W odróżnieniu od Klient JPK 2.0 aplikacja Edytor_JPK_VAT_AW (w skrócie: Ejwaw) umożliwia tworzenie plików dla dowolnej ilości podmiotów, nie wymaga hasła (samo zalogowanie do systemu Windows potwierdza twój profil, czasy gdy na jednym profilu/loginie pracowało wiele osób już minęły).

Zachęcam do pobrania i przetestowania aplikacji.

Pobierz Aktywacja Inne programy

Opis niektórych funkcjonalności programu:

Widok programu

prosty interfejs umożliwia zmianę nazw plików.
Powrót

Dodawanie i aktualizacja sprzedaży

prosty interfejs umożliwia zmianę nazw plików.
Powrót

Sprawdź czy jest aktywnym podatnikiem VAT

prosty interfejs umożliwia zmianę nazw plików.
Powrót

Raport sprzedaży

prosty interfejs umożliwia zmianę nazw plików.
Powrót

Aplikacja Klient JPK 2.0 służy do konwertowania pliku w formacie CSV do pliku w formacie XML oraz do wysyłania plików JPK_VAT do systemu Ministerstwa Finansów. Dowiedz się, jak przygotować plik CSV MS Excel

Wystaw fakturę VAT, e-mikrofirma, generuj faktury netto i brutto.